Вступ…………………………………………………………………………………..3
1. Курорти історичної Волині……………………………………………………4
1.1. Озеро Світязь – цікаві факти та легенди………………………………6
2. Чорноморський район………………………………………………………….9
2.1. Курорти Херсонської області…………………………………………..9
2.2. Курорти Одеської області…………………..…………………………10
2.3. Курорти Миколаївської області……………………………………….13
3. Курорти Туреччини…………………………………………………………...14
3.1. Курорти Середземноморського узбережжя…………………………..14
3.2. Курорти Егейського узбережжя……………………………………….19
Висновки………………………………………………………………………………23
Список використаної літератури…………………………………………………….24
2. Чорноморський район
На чорноморському узбережжі є три основні курортні зони узбережжя Одеської, Херсонської та Миколаївської областей[3].
2.1. Курорти Херсонської області
Селище Лазурне
Це курортне селище знаходиться на узбережжі Чорного моря за 28 км від Скадовська і за 100 км від Херсона. Тут розташовано близько 30 баз відпочинку та дитячих таборів, також можна зняти житло у приватному секторі. Узбережжя пологе, пляжі піщані. Більшість пляжів обладнані тіньовими навісами, парасольками й роздягальнями. У 20-ти хвилинах ходьби знаходиться острів Джарилгач. На захід від села розташоване озеро Устричне.
Перша письмова згадка датована 1803 роком. Селище засноване французом Вільгельмом Рувье і було названо було в честь його дочки Софії (Софіївка), на якій згодом одружився його керуючий — Рене Вассаль. В кінці листопада 1905 року місцеві селяни розгромили економію поміщика-колоніста Вассаля. В 1920 селище отримало назву Новоолексіївка. У 1923 році Лазурне входить в новостворений Скадовський район. Новоолексіївський сільська рада утворений в 1921 році, до якого увійшли хутір Устричне (розформований в 1958 році) і село Новогригорівка (розформоване в 1973 році). У 1975 році жителі Устричного і Новогригорівка переселені в Новоолексіївку. Сучасну назву і статус селища міського типу, Лазурне отримало 4 грудня 1975 року.
Залізний Порт
Село Залізний Порт знаходиться на узбережжі Чорного моря, біля початку Тендрівської коси, всього за півкілометра на схід від Чорноморського біосферного заповідника. Згідно з однією з поширених версій свою назву воно отримало від побудованого на початку 20 століття в цьому районі початку довгого залізного пірсу, до якого швартувалися рибальські човни. Згідно з розповідями місцевих жителів його досить швидко занесло піском і перевірити цю легенду не представляється можливим.
Берег в цьому районі Залізного Порту - довга, рівна і широка смуга піщаного пляжу. Море біля берега неглибоке, вода в літній період швидко прогрівається до 23-25 градусів.
Скадовськ
Скадовськ знаходиться в Херсонській області, на узбережжі Джарилгацької затоки Чорного моря. Є адміністративним центром Скадовського району.
Узбережжя Скадовська є мілководним, завдяки чому вода тут швидко прогрівається. У воді сконцентрований високий вміст йоду, а також є лікувальні грязі. Курорт добре підходить для дитячого відпочинку та оздоровлення.
Як дістатись
Найкраще їхати до Херсона, а звідти добиратися автобусом, або маршрутними таксі. У курортний сезон велика кількість маршрутних перевізників зустрічають туристів на залізничному вокзалі.
2.2. Курорти Одеської області
Одеса
Одеський клімат вирізняється м'якістю та великою кількістю сонячних днів. Улітку, завдяки бризам, навіть у спекотні дні тут комфортніше, ніж у прилеглих степах. Лікувальні грязі лиманів та мінеральні джерела приваблюють до Одеси багато охочих відпочити. Курортна зона Одеси простягнута на десятки кілометрів уздовж берега та лиманів і є однією з найстаріших та найпопулярніших у країні. Популярність має Куяльницький лиман — унікальна природна лабораторія з лікувальною солоною водою та муловими грязями. Куяльник є одним з найстаріших грязьових курортів у країні. У місті безліч різноманітних місць відпочинку: боулінг-клуби, картинги, роликодроми, ковзанки, цирк, зоопарк, яхт-клуби тощо. Одеса має значний туристичний потенціал та передумовами для його розвитку.
1. https://uk.wikipedia.org
2. https://kolomyia.today/ozero-svityaz-tsikavi-fakty-ta-legendy-19217
3. https://tripmydream.ua/media/podborki/otduh-na-chernom-more-obzor-kyrortov
4. https://uk.wikivoyage.org
5. https://meest-tour.com.ua/krajini/turechchina/kurorti-turechchini.html
Куро́рт (нім. Kurort від Kur — лікування й Ort — місце) — місце з природними лікувальними засобами (мінеральними джерелами, сприятливим кліматом, лікувальними грязями тощо), де є спеціальні установи та споруди для лікування й відпочинку хворих.
Курорти (лікувальні води) були відомі вже в Стародавньому Римі. В листах Плінія молодшого згадується мода серед молодих та здорових нероб їздити на курорти, тобто в його час (кінець І - початок ІІ століття н. е.) курорти як явище були вже давно відомі. В Новий час перші курорти виникли в XVIII столітті в Англії і були розраховані на аристократію і середній клас. У XIX столітті це нововведення перейняла і континентальна Європа. Курорти на Балтійському морі, Баден-Баден або богемські курорти як Карлові Вари незабаром стали центром зустрічей багатіїв.
В медицині під курортами розуміють певну територію, на якій знаходитися природні лікувальні чинники, спеціальні технічні пристосування для їх лікувального використання (наприклад: пляжі, бювети, парки) і є лікувально-профілактичні установи — санаторії.
Курорти відрізняються від рекреаційних зон тим, що мають в своєму складі окрім природних лікувально-оздоровчих ресурсів систему технічних і медико-організаційних ресурсів і тому можуть надавати допомогу хворим різного профілю. У свою чергу, рекреаційні зони мають лише природні оздоровчі ресурси і розраховані для оздоровлення здорових людей і профілактики у них хронічних захворювань.
Медична наука, що вивчає використання природних чинників для відновлення (медичній реабілітації) здоров'я людини називається курортологією.
Курорти діляться за наявностю на них ресурсів природних лікувальних чинників:
кліматичні — мають в своєму розпорядженні лікувальне повітря (аеротерапія — високогірна, лісова, степова, пустельна тощо), сонце (геліотерапія) і море / океаном (таласотерапія).
бальнеологічні — мають в своєму розпорядженні лікувальні води для зовнішнього і внутрішнього використання (гідротерапія), лікувальними грязями (пелоїдотерапія) і лікувальною нафтою (озокеритотерапія, нафталонотерапія). Останнім часом використовують поняття — SPA-курорти, що є синонімом бальнеологічних курортів.
із спеціальними чинниками — наприклад, лікування кумисом[1].
Україна – одна із держав, в якій вдало поєднуються багаті природні ресурси, що можуть використовуватися для збереження і покращання здоров‘я населення. Це сприятливий клімат лісів, лісостепу і степу, гірських і приморських місцевостей, унікальний мікроклімат соляних шахт, багатий спектр природних мінеральних вод, лікувальні грязі та озокерит.
Санаторно-курортне лікування з використанням цілющих властивостей природних чинників є важливою складовою процесу лікування хворих. Особливо підвищується значення курортного лікування в зв‘язку з потребою лікування та оздоровлення чисельного контингенту населення, яке постраждало внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
Багатство природних чинників обумовлює велику кількість різновидів лікувально-оздоровчих методів. Кліматотерапія як одна із основних лікувальних методик використовується на курортах Криму (Ялти, Алушти, Феодосії, Євпаторії та інш.) та Карпат (як Прикарпаття, так і Закарпаття). Майже у всіх областях України є мінеральні води. Найбільш відомі джерела знаходяться на Закарпатті (на Свалявській групі курортів, в курортних місцевостях Синяк, Усть-Чорна, Шаян та інш.), у Вінницькій (Хмельник), Львівській (Моршин, Немирів, Любень-Великий, Трускавець), Одеській (Куяльник), Полтавській (Миргород) та Харківській (Березівські Мінеральні Води) областях.
Багаті на лікувальні грязі приморські курорти Одеської області (Куяльник, Хаджибей), Криму (Саки, Аджиголь), а також курорти у північно-західних областях (Немиров, Черче).