Вступ……………………………………………………………………………….....3
1. Полісся: історія, культура, традиції………………………………………….4
1.1. Природа Полісся………………………………………………………6
1.2. Архітектура Полісся…………………………………………………..7
1.3. Декоративне мистецтво……………………………………..………10
1.4. Народний одяг…………………………………………………….…13
2. Історія моєї родини на тлі культурно-історичних процесів XX - початку XXI ст…………………………………………………………………………15
2.1. Трудова міграція……………………………………………………..15
2.2. Моє рідне село під час Другої світової війни………………………17
2.3. Вплив вибуху Чорнобильської АЕС нанаселення Полісся……….19
2.4. Економічна криза……………………………………………...…….21
Список використаної літератури………………………………………………….25
2. Історія моєї родини на тлі культурно-історичних процесів XX - початку XXI ст..
Хто не пам’ятає минулого, тому важко будувати майбутнє... Історія конкретної родини часто відтворює історію всієї держави…
2.1.Трудова еміграція.
У 20-30 рр. XIX ст. істотно заробітчанська (трудова) еміграція з Галичини, Волині, Полісся та ін. земель, що перебували в складі Польщі, Румунії, Чехословаччини, до Канади, США, Аргентини, Парагваю, Уругваю, Перу, Франції, Німеччини, Бельгії та Латвії. Масового характеру вона набуває в 2-й пол. 1920-х рр. і зростає аж до початку світ. екон. кризи 1929–33. Протягом 1930-х рр. трудова еміграція помітно сповільнюється.
Значних масштабів набула еміграція українського народу. в межах СРСР упродовж 1920–30-х рр., зокрема до Сибіру, Далекого Сходу, Серед. Азії та на Кавказ, яка зумовлювалася низкою причин, у т. ч. колективізацією сільського господарства та голодомором 1932–1933 років в УСРР, втечею від репресій каральних органів, переїздом фахівців на новобудови п'ятирічок (див. П'ятирічні плани) тощо. Крім того, значна кількість українців перебувала в концтаборах Сибіру та Далекого Сходу, а ч. ув'язнених, побоюючись нових репресій, після звільнення залишалася та осідала у віддалених від України регіонах.
У пошуках заробітку до Канади емігрує й мій прадідусь Григорій Климець, брат Федосії Соловей, що була мамою моєї баби Зінаїди. Йому вийшло влаштувати свою долю далеко за океаном. І зараз там залишились його внуки та правнуки.
2.2 . Моє рідне село під час Другої світової війни.
Нелегка доля випала моєму прадідові Комару Юрію. Коли у 1944 році формувалися фронти для визволення він німецького наступу, його мобілізували до радянських військ. Моя бабуся Зінаїда Комар ледь памятає той момент, коли прийшли забирати тата на війну, оскільки їй було всього 5 років. Йому так і не вдалося повернутися з фронту. Тому його трьом донькам та дружині довелось просто виживати у поліській глибинці. Тодішній хутір Одринки, звідки моя сім’я родом, був оточений лісами, що були надійним прихистком для партизанів та бандерівських угрупувань.
1. Історія України: відповіді на питання екзаменаційних білетів: навч. посіб.Автори Лазарович М.В., Лазарович Н.А. | Рік видання: 2012 | 438 c.
2. https://www.polissia.com/pisnia.html
3. https://odrynky.ucoz.com/index/istorija/0-14
4. https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%B4%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%B8
5. Цены на продукты и товары в СССР http://gorenka.org/
6. Власні дослідження
7. Україна в 20-х роках ХХ століття https://history.vn.ua/
8. Світова економічна криза в Німеччині. Встановлення нацистської диктатури. А.Гітлер https://studopedia.org/
9. Еміграція українського населення http://resource.history.org.ua/cgi-bin/eiu/history.exe?&I21DBN=EIU&P21DBN=EIU&S21STN=1&S21REF=10&S21FMT=eiu_all&C21COM=S&S21CNR=20&S21P01=0&S21P02=0&S21P03=TRN=&S21COLORTERMS=0&S21STR=Emigraciya_ukr_naselennya
10. https://www.radiosvoboda.org/a/29323999.html
11. Дивовижні відкриття таємничого Полісся http://lt.ogo.ua/news/divovijni-vidkrittya-tamnichogo-polissya-foto/
Поліський край – це затишной куточок Західної україни, оточений мовчазними лісами, які ховають в собі історію та події які тут відбувались. Історія поліського краю є невіддільна від історії Західної України. Саме тут все своє життя жили мої дідусі та бабусі, які і є творцями цієї історії. Це багатостраждальна земля, яку спіткала ядерна катастрофа Чорнобиля, події Другої світової війни, репресіії Радянського союзу. Суцільна колективізація яка розпочалася у 1929р., названому "роком великого перелому" Початок колективізації показав, що селяни не бажають відмовлятися від своєї власності й передавати її в колгоспи. Адже усуспільнювали не тільки засоби виробництва, а й продуктивну худобу, птицю, реманент. Досягти цього вдавалося лише шляхом грубого насильства. Ті, хто не вступав до колгоспу, прирівнювалися до ворогів радянської влади і злочинців. Саме ці та інші події довелось пережити моєму старшому поколінню.
-