Вступ.............................................................................................................................3
1. Перші відрядження в космос........................................................................3
2. Комерційні космічні польоти.......................................................................5
3. Польоти в XXI столітті.................................................................................6
4. Вимоги до космічних туристів.....................................................................7
5. Негативні наслідки космічних подорожей..................................................8
Висновок.....................................................................................................................10
Список використаної літератури..............................................................................11
5. Негативні наслідки космічних подорожей
Проте, разом із величезною кількістю благ, що несуть із собою новітні технології та активізація дослідження Всесвіту, вони створюють і серйозні, раніше не відомі загрози, однією із яких є вплив на планетарну екологію.
У 2010 році наукове видання «Geophysical Research Letters» на замовлення НАСА спробувало дослідити вплив розвитку комерційного приватного космічного транспорту на навколишнє середовище. Результати були вражаючими: суборбітальні пуски всього 1000 гібридних ракет із однієї локації призведуть до зростання температури повітря на полюсах Землі на 0,2-1 градус, похолодання на екваторі на 0,4 і втрати до 6% озонового шару. Хоча науковці й попросили не вбачати у їхньому дослідженні «точне передбачення», однак визнали, що воно має продемонструвати чутливість атмосфери до масштабних розривів, до яких може призвести масовий комерційних туризм.
Окрім далекосяжних екологічних наслідків, як майбутні, так і нинішні астронавти наражають себе й на більш нагальну небезпеку – авіакатастрофу. Незважаючи на свою технічну «просунутість», сучасні космічні апарати є дуже небезпечними для екіпажу. Враховуючи величезну кількість різноманітних приладів на борту, шанси збою є досить високими, попри усі зусилля інженерів.
Сумнозвісний випадок із космічним шатлом «Челленджер», який зазнав аварії через пошкодження маленького ущільнювального кільця, показав вразливість цих апаратів до технічних несправностей, навіть таких дрібних. На жаль, ці висновки було зроблено вже після загибелі усіх семи членів екіпажу, які втратили життя за 80 секунд після моменту злету. Не допомогли вони й екіпажу шатла «Колумбія», який вибухнув за 16 хвилин до очікуваного часу посадки 1 лютого 2003 року. Загалом же за роки дослідження космосу «при виконанні» загинуло 18 астронавтів у 4 окремих інцидентах. Ще 11 осіб втратили свої життя під час підготовки до польотів.
Все ж навряд чи такі небезпеки зупинять зусилля приватних компаній із дослідження космосу. Для лідерів цього процесу, таких як Ілон Маск та Річард Бренсон, запуск комерційних космічних польотів став уже чимось значно більшим, ніж бізнес ідеєю. Вони горять нею і запалюють інших. Нехай технічна база поки недостатня, однак прогрес уже не зупинити. Маск якось заявив, що хоче померти на Марсі, однак не від зіткнення з ним. І є підстави думати, що йому вдасться втілити свою мрію[5].
1. Космічний туризм [Електронний ресурс] - https://tourlib.net/statti_ukr/cosmic_tourism.htm
2. Космічний туризм яки вид активного відпочинку в майбутньому [Електронний ресурс] https://umn.ua/news/4666
3. Що треба знати про космічний туризм у ХХІ столітіті [Електронний ресурс] - http://www.nrcu.gov.ua/news.html?newsID=96376
4. Космічний туризм як новий вид активного відпочинку [Електронний ресурс] - https://www.ukrinform.ua/rubric-tourism/2205717-kosmicnij-turizm-ak-novij-vid-aktivnogo-vidpocinku.html
5. Космічний туризм [Електронний ресурс] - https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D1%81%D0%BC%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BC
Космічний туризм - оплачувані з приватних коштів польоти в космос або на навколоземну орбіту в розважальних чи науково-дослідних цілях. Відповідно до оцінок, опитувань та досліджень громадської думки, у багатьох людей є велике бажання полетіти в космос. На думку фахівців, це бажання може в середньостроковій перспективі стати важливим джерелом подальшого розвитку космонавтики[1].
Людство прагнуло в небо здавна: образи Сонця та Місяця зустрічаються у всіх стародавніх культурах; античні мислителі вглядалися у зорі, поєднуючи їх у сузір’я; плеяди фантастів будували свої розповіді на уявленнях про невідому далеч, а конструктори прагнули створити літальні пристрої, імітуючи птахів. З розвитком авіації людина нарешті піднялася до нечуваних раніше висот, але лише поява космонавтики показала насправді неймовірні простори Всесвіту. І хоча поки що космос є відкритим лише для малої когорти астронавтів, стрімкий розвиток космічного туризму вже зовсім скоро зможе суттєво збільшити їх число. І селфі в космосі та відео з орбіти на мобільний телефон вже дуже скоро можуть стати реальністю.
Отже, проведений аналіз космічного туризму дозволяє стверджувати про його величезний потенціал. Вже нині державні корпорації, приватні компанії, окремі особи інвестують сотні мільярдів доларів на рік у розвиток космічних технологій, щоб зробити космічні подорожі трендовими не лише для заможних людей, але й для звичайних туристів.